Top10 trendy

EmiliaJ

sztuka życia w 21. wieku

2009-01-30 22:47
 Oceń wpis
   
W bazie służby granicznej Bahamów Polska figuruje w 2008 roku nadal jako „komunistyczny kraj walczący o swoją niepodległość”. Tak, Bahamy to kraj egoztyczny, ale też jedno z najpiękniejszych miejsc do posiadania własnego miejsca do życia.

bahamy nassau apartamenty inwestycyjne

 

W samolocie Miami – Nassau zaczynam myśleć o celu mojej podróży. Wszechobecne palmy, kolonialna architektura, piaszczyste plaże, i błękitnoniebieskie morze /kolor, który tylko w naturze nie kojarzy się z kiczem/.

Już w drodze do odprawy paszportowej widzę, że nieznacznie się pomyliłem. Spodziewam się jednak, że mój tygodniowy pobyt, połowicznie tylko wypoczynkowy, pozwoli mi poznać nieco więcej, niż to, co zobaczyłem w „Piratach z Karaibów”, których każda z 3 części była realizowana w większości właśnie tutaj.

bahamy nassau allure apartamenty

Bahamy to 700 wysp, z których zaledwie 30 jest zamieszkałych.

To wyspiarskie państwo upodobali sobie producenci z Hollywood. Tutaj kręcono liczne odcinki serii o agencie 007, „Piratów z Karaibów”, „Bunt na Bounty” i dziesiątki innych wielkich produkcji. Po każdej z takich wypraw wyspy zyskują nowych, sławnych rezydentów. Wspomniany wyżej Johnny Depp , lecz także Sean Connery, John Travolta, Nicolas Cage posiadają w okolicy własne wyspy lub chociaż domy. R32;Biorąc pod uwagę, że własną wyspę można kupić juz ża 2 miliony dolarów, ilość ofert regularnie maleje. Poza aktorami inwestują na Bahamach również znani biznesmeni – wystarczy wspomnieć Billa Gatesa.

Mimo tego, Bahamy, poza główną wyspą /New Providence/, są miejscem pozwalającym poczuć prawdziwą wolność. Na dziesiątkach wysp można zatrzymać się, wypocząć, spędzić cały dzień nurkując i relaksując się i nie spotykając nikogo. Niegdysiejszy raj dla handlarzy narkotyków znacznie jednak zaostrzył prawo pobytu i prawo bankowe, przez co stał się miejscem administracyjnie przejrzystym i gospodarczo pewnym, zapewnił jednak regionowi masę legend i pamiątek, takich jak choćby ulubione rzez płetwonurków zatopione samoloty, którym nie udało się wylądować na prowizorycznych często lotniskach niewielkich wysepek.

bahamy allure apartamenty

Wg oficjalnych statystyk Nassau to dziś najbezpieczniejsze miasto na świecie. Oficjalne statystyki nie mówią nic o lokalnej kawie i rumie, ale mieszkańcy wysp zapewniają, że te są najlepsze na świecie. Rosnąca baza turystyczna przyciąga gości z obu Ameryk i z Wielkiej Brytanii. Gospodarka, oparta o turystykę, usługi finansowe jest stabilna, kurs lokalnego dolara związany jest z dolarem amerykańskim, przychód na mieszkańca - trzeci co do wysokości na zachodniej półkuli /po USA i Kanadzie/. Doskonałym sposobem na rozsądny zarobek jest wynajmowanie własnych nieruchomości – ładny apartament może przynieść nawet 15% rocznie. Ostatnimi czasy pięknych apartamentów w Nassau przybyło, jednak rozsądna polityka architektonicza nie pozwala zakłócić harmonii wyspy.

allure bahamy apartamenty
allure residencies bahama wyspy
Apartamenty Allure, Bahamy, Nassau
14 przepięknych apartamentów na brzegu morza, w pełni umeblowanych, wykonanych z najlepszych materiałów i według projektu nagradzanych na świecie architektów wnętrz.

Mimo, że w bazie służby granicznej Bahamów Polska figuruje w 2008 roku nadal jako „komunistyczny kraj walczący o swoją niepodległość”, wyjeżdżając wiem już, że Bahamy to kraj egoztyczny, ale też jedno z najlepszych i najpiękniejszych miejsc na świecie do posiadania własnego miejsca do życia.

Grzegorz Kwolek, Mostproperties.com
Tagi: inwestowanie, nieruchomości, apartamenty, top10tastes, bahamy, allure