Top10 trendy

EmiliaJ

sztuka życia w 21. wieku

2009-01-28 14:03
 Oceń wpis
   
Marka wiąże się z nowym wymiarem luksusu. Bezbłędnie nowoczesnym, kobiecym a zarazem dyskretnym.

akris szwajcarska marka luksusowa dla kobiet


akris luksusowa marka dla kobiet

 

Jej atutem jest elegancja, minimalizm, twórczy spryt, proste cięcia i szlachetne materiały, takie jak podwójne kaszmiry i jedwabie. Albert Kriemler projektant Akris adresuje swoją modę do kobiet ceniących styl i jakość. Kobiety sięgające po tą markę są chłodno sexy, charyzmatyczne i nigdy nie idą na kompromis w zakresie jakości. Akris to moda nie tylko na specjalne okazje ale także na co dzień. W ten sposób spełnia wymagania nowoczesnej kobiety od zmierzchu do świtu, siedem dni w tygodniu.

Cała kolekcja Akris jest wytwarzana wyłącznie w Szwajcarii. Firma posiada własne warsztaty produkcyjne w Sankt Gallen, Zurychu i w kantonie Ticino. Materiały dla Akris powstają głównie przy współpracy z włoskimi producentami, takimi jak Loro Piana, Zegna, Agnona, Barbera, Botto, Europ i Taroni i regularnie opracowują nowe właściwości i nadruki. Akris jest bowiem znany ze wzorów pojawiających się w nieoczekiwany i kreatywny sposób: duże, małe, drukowane, haftowane, tkane, malutkie. Zawsze jednak dyskretne.

Akris to ponad 80 lat historii jako szwajcarska firma rodzinna z Sankt Gallen. W 1922 roku, z tylko jedną maszyną do szycia, bracia Albert i Peter's Kriemler oraz Alice Kriemler-Schoch, stworzyli podwaliny marki, która początkowo produkowała jedynie fartuchy. Max Kriemler poszedł śladami rodziców i dzięki niemu w ciągu kolejnych 40 lat Akris urósł do rangi międzynarodowej marki Prêt-à-Porter, przed którą otwarte zostały drzwi do stolicy mody, Paryża. W 1985 roku powstało logo marki, które do dziś jest obecne na rynku. Prosta, minimalistyczna czcionka oddaje w pełni filozofię marki:

akris szwajcaria

W 1995 roku w New York stworzona została pierwsza globalna kampania reklamowa z udziałem amerykańskiego fotografa Stevena Kleina i modelki Stelli Tennant. Od tego momentu dom mody Akris nabiera pełnego rozpędu. Dwa lata później powstają salony Akris w Paryżu i w Bostonie.
W 1999 roku Akris staje się członkiem Fédération Française de la Couture du Prêt-à-Porter des Couturiers et des Créateurs de Mode
stając tym samym w szeregach obok Dries van Noten, Issey Miyake lub Valentino. Na przełomie kolejnych pięciu lat powstają butiki Akris między innymi w Seulu, Tokio, drugi w Paryżu, w Wiedniu, Nowym Jorku, Hamburgu. Od lutego Akris dostępny także w Polsce, wyłącznie w salonie Flash w Warszawie, na ulicy Mokotowskiej 26.

akris sukienkaakris płaszcz flash mokotowska


Ewa Maria Ambroziak
Tagi: akris, dom mody, zakupy ze stylistą, flash mokotowska, luksusowe marki